24 kwi

Nie lada wyzwanie. Jak zaprojektować ladę recepcyjną?

[REKLAMA]

Lada recepcyjna to swoista wizytówka firmy, a także mocno oblegane miejsce, przy którym załatwiamy szereg spraw formalnych. Funkcje użytkowo-reprezentacyjne lady czynią z niej mebel wyjątkowo ważny, dlatego warto zadbać o jego właściwe zaprojektowanie.

Wybór lady powinien być uzależniony od charakteru działalności przedsiębiorstwa oraz stylu, w jakim jest ono urządzone.

Mebel musi podkreślać prestiż firmy. W nowoczesnych korporacjach świetnie sprawdzają się lady minimalistyczne bądź designerskie, o unikalnych kształtach i kolorach. W biurach tradycyjnych bezpieczniej postawić na lady klasyczne, choć nie jest to konieczne – objaśnia ekspert warszawskiej firmy Interbiuro, świadczącej usługi projektowania przestrzeni biurowych i komercyjnych.

Materiał wykonania

W kwestii materiału wykonania lady pozostawiona jest pełna dowolność. Do dyspozycji mamy m.in. metal, szkło, drewno, kamień oraz liczne tworzywa sztuczne, zestawiane z laminatami i okleinami. Wszystko to z zastrzeżeniem, że część lady widoczna od strony gości będzie łatwa w utrzymaniu oraz wykonana z materiałów ,,ciepłych”.

Kształt

Kształt lady zależy m.in. od rozmiaru pomieszczenia w którym mebel się znajduje. W strefach recepcyjnych o niewielkiej powierzchni, przeważnie montuje się lady narożne. W przypadku większych metrażów, możemy poszaleć nieco bardziej. Wśród miłych dla oka propozycji znajdziemy m.in. lady w kształcie litery ,,U”, okrągłe czy prostokątne.

Kolorystyka

Jeszcze do niedawna w biurowych lobby dominował kolorystyczny konserwatyzm. Decydowano się na klasyczne odcienie czerni, bieli i drewna, nawiązujące do formalizmu i elegancji. Współcześnie, ograniczenia te nie mają racji bytu. Coraz więcej lad jest zaaranżowanych w sposób licujący z dynamiczną architekturą pomieszczeń. Jaskrawe barwy nie dziwią, a często stanowią znak rozpoznawczy, nawiązujący np. do logotypu firmy.

Wymiary

Wymiary lady recepcyjnej powinny bazować na prawidłach ergonomii. Wysokość mebla zależy m.in. od tego czy jest on użytkowany na siedząco, czy na stojąco.

Najlepsze lady recepcyjne są wykonywane na indywidualne zamówienie, dzięki czemu nie mamy problemów z ich dopasowaniem. Nasza firma pomaga w doborze mebla, uwzględniając wymogi techniczne, funkcjonalne i estetyczne – informuje ekspert Interbiura.

Miejsce ulokowania

Równie istotne jak wygląd lady, jest miejsce jej ulokowania. Firmowe recepcje są najczęściej usytuowane w centralnym punkcie holu lub lobby, tak aby gość dostrzegał je od razu po wejściu do środka. Unikamy tym samym efektu zakłopotania, jaki moglibyśmy wytworzyć lokując ladę np. za plecami przybyszy. Pamiętajmy! Każdy detal ma znaczenie, a dobre pierwsze wrażenie robi się tylko raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *