4 lut

Sposoby wykorzystania ekstruderów ręcznych

[REKLAMA]

Z tworzywami sztucznymi spotykamy się na co dzień, ponieważ mają bardzo szerokie zastosowanie – wszelkiego rodzaju materiały budowlane, zabawki, włókna syntetyczne oraz sztuczna biżuteria wykonane są z tego materiału. Zanim jednak to nastąpi muszą one zostać poddane obróbce. Jedną z maszyn, która nadaje się do pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych, jest ekstruder ręczny.

Czym jest ekstruder ręczny?

Ekstruder ręczny jest sprzętem do wielu zastosowań. Doskonale nadaje się do pracy w trudnodostępnych przestrzeniach głównie do zgrzewania, spawania i lutowania. Sprawdza się zarówno w pracach profesjonalnych, gdzie użytkuje się go bez przerwy, jak i mniejszych, gdzie potrzebny jest sprawny, niezawodny sprzęt. Ekstruder jest wygodnym i poręcznym urządzeniem z długim przewodem i dmuchawą stanowiącą źródło powietrza, często wykorzystywanym do prac na liniach produkcyjnych lub w warsztatach usługowych. Umożliwia zgrzewanie lub spawanie tworzyw sztucznych także na dworze w niskich temperaturach.

Zastosowanie ekstruderów ręcznych

W zależności od mocy i wielkości ekstruder znajduje zastosowanie w takich czynnościach, jak:

  • Spawanie tworzyw sztucznych, wykładzin podłogowych PCV, rur kanalizacyjnych, zbiorników przemysłowych
  • Zgrzewanie plandek, banerów, membran dachowych i folii budowlanych, ziemnych, naziemnych oraz ogrodniczych
  • Lutowanie na miękko
  • Osuszanie różnorodnych materiałów
  • Gięcie i formowanie tworzyw
  • Wygrzewanie, obkurczanie i podgrzewanie powierzchni
  • Aktywacja kleiPlumber welded plastic pipes

Gdzie można zaopatrzyć się w ekstrudery ręczne?

Firmą, która oferuje różnego rodzaju maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych, jest Pol-Service Majcher Jacek z Rzeszowa. Specjalizacją przedsiębiorstwa jest sprzedaż i serwisowanie nie tylko kompletnych linii technologicznych, ale również pojedynczych urządzeń – ekstruderów, wytłaczarek jednoślimakowych i dwuślimakowych, linii do recyklingu tworzyw sztucznych, do produkcji rur oraz profili, do granulacji tworzyw sztucznych oraz do taśm lub płyt z tworzyw sztucznych, a także ślimaków i cylindrów do tworzyw, mieszalników i młynów do tworzyw sztucznych oraz akcesoriów do przetwarzania tworzyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *