31 mar

Zalety obuwia ze skóry naturalnej

[REKLAMA]

Skóra naturalna od zawsze kojarzy się z luksusem i elegancją. Wszystko ze względu na wysoką jakość tego materiału i równie wysokie ceny produktów z niego wykonanych. Wyjątku w tym przypadku nie stanowi obuwie skórzane, którego liczne zalety sprawiają, że wciąż kupowane jest bardzo chętnie.

Dlaczego skóra naturalna

Nie da się ukryć, że skóra naturalna to jeden z najlepszych materiałów jaki stosuje się w wielu branżach, od kaletniczej, przez obuwniczą aż po tapicerską. Ma swoje wady, jednak liczne zalety znacznie je przewyższają, dlatego jest to wciąż materiał, za który trzeba sporo zapłacić. Także w przypadku butów.

-Na skórę naturalną stawiają te osoby, dla których liczy się przede wszystkim jakość kupowanych produktów. Zarówno meble, jak i ubrania czy obuwie z tego materiału są wyjątkowo trwałe, a jednocześnie niezwykle eleganckie – tłumaczy nasz rozmówca, który reprezentuje sklep z obuwiem skórzanym STEEL.

Zalety butów skórzanych

Kiedy poszukujemy nowych butów zwykle na pierwszym miejscu stawiamy ich wygląd. Oczywiście, jest on ważnym czynnikiem decydującym o wyborze tej pary idealnej, jednak nie wolno zapominać o ich jakości. Jeśli zależy wam, aby obuwie było wygodne i mogło wam służyć przez lata, postawcie na buty ze skóry naturalnej. Mają one bowiem wiele cennych zalet, do których zaliczyć można:

  • Bezpieczeństwo – buty ze skóry naturalnej są o wiele bezpieczniejsze od tych z tzw. skóry ekologicznej, pełnej toksycznych substancji. Różnice między jednymi, a drugimi widać po jakości wykonania, jednak poznać ją można także po specyficznym, chemicznym zapachu tych drugich.
  • Komfort noszenia – zakładając buty skórzane nie nabawicie się odcisków, co jest nagminne w przypadku butów ze sztucznej skóry. Naturalny materiał doskonale dopasowuje się do stopy, dlatego w takich butach wygodnie będzie się chodzić każdemu. W przypadku obuwia ze skóry ekologicznej, to ich wkładka pozostaje w formie niezmienionej, więc uwierać może przez bardzo długi czas.
  • Mniejsze ryzyko pocenia się – skóra naturalna jest przewiewna i wchłania wilgoć, dlatego nosząc buty z tego materiału ryzyko nabawienia się odparzeń jest w zasadzie znikome.
  • Nieskomplikowana naprawa – skórzane buty naprawić można w zasadzie zawsze, ponieważ pod wpływem ciepła skórę można delikatnie naciągnąć lub zetrzeć jej powierzchnię i zaimpregnować na nowo. Popękane buty ze skóry ekologicznej w większości przypadków nadają się jedynie na śmietnik, a jako że wykonane są z plastiku, to rozkładać się będą przez setki lat.
  • Trwałość – naturalna skóra charakteryzuje się wolnym procesem starzenia się, a jeśli już do niego dochodzi, to wciąż nie wpływa on na jakość obuwia. Po latach noszenia materiał robi się bardziej giętki i miękki. Co więcej, przeciera się w stylowy sposób, podczas gdy but ze sztucznej skóry nieestetycznie pęka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *