9 maj

Jak wybrać dobry bank dla rolnika – poradnik

[REKLAMA]

Dobry bank dla rolnika powinien łączyć tradycyjne podejście do obsługi klienta z nowoczesnością oraz bardzo szeroką ofertą produktów dla gospodarstw. Rolnicy są bardzo zróżnicowaną grupą klientów i, podobnie jak przedsiębiorstwa, potrzebują indywidualnego podejścia. Poszukiwania banku, który będzie gotów sprostać wymaganiom rolnika, bywa nie lada wyzwaniem. Oto kilka metod, które pozwolą rozpoznać bank przyjazny rolnikowi.

Rolnicy są dla banków dość specyficzną i wymagającą grupą klientów. Wielkie gospodarstwa rolne przypominają prężnie działające przedsiębiorstwa, te mniejsze – małe biznesy. Stworzenie wyczerpującej oferty, która będzie realizować potrzeby wszystkich gospodarstw, jest sporym wyzwaniem. Jak znaleźć bank, który proponuje cały wachlarz produktów odpowiadających na potencjalne zapotrzebowanie rolnika?

Sprawdź ofertę kredytów

Przede wszystkim, dobry bank dla rolnika będzie miał w ofercie co najmniej kilka różnych produktów dedykowanych właśnie tej grupie klientów. Być może teraz nie rozważasz możliwości wzięcia kredytu na prowadzenie gospodarstwa, jednak taka potrzeba może pojawić się w ciągu najbliższych lat. W takim wypadku warto mieć konto w banku, który jest w stanie zaoferować cały wachlarz kredytów, zarówno dla dużych, jak i mniejszych gospodarstw. Dobry dla rolnika bank powinien mieć co najmniej kilka kredytów dla gospodarstw rolnych w ofercie, bo kredyt dla rolnika to na przykład pożyczka na remont lub zakup sprzętu, na finansowanie codziennych potrzeb, na rozwój gospodarstwa, ale i także kredyty preferencyjne, konsolidacyjne czy pożyczki leasingowe. To instrumenty, które mogą być bardzo przydatnymi narzędziami podczas planowania rozwoju gospodarstwa.

Konto bankowe dobrane do potrzeb

Kredyt dla rolnika to nie jedyny produkt, który bank może oferować tej grupie klientów. Dobra placówka będzie miała także ofertę kont bankowych lub może nawet rachunek z pakietem dodatkowych usług. Mogą do nich należeć na przykład rachunki lokat terminowych, rachunek lokacyjny, wygodna bankowość telefoniczna i internetowa a także możliwość korzystania z kart debetowych bez dodatkowych opłat. Jeśli często obracasz gotówką upewnij się, że wybrany bank nie pobiera opłat za wpłaty gotówkowe w oddziałach. Także brak opłat za wypłaty pieniędzy z bankomatów może być bardzo pożądaną zaletą konta dla rolnika.

Tractor cultivating field at spring,aerial view

Rankingi, konkursy – prześwietl opinie o banku

Zanim zdecydujesz się na założenie rachunku w banku możesz też sprawdzić opinie na jego temat w Internecie. Pomogą ci w tym specjalne konkursy i rankingi, na przykład ranking na najlepszy bank dla rolnika prowadzony przez Martin & Jacob. Także inne plebiscyty mogą stanowić pomocną wskazówkę, na przykład organizowany przez „Dziennik Gazetę Prawną” Ranking Odpowiedzialnych firm w kategorii Bankowość. Warto także sprawdzić, co klienci placówek piszą na forach internetowych lub mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *