Płynne membrany – skuteczna izolacja dachu
Innowacyjność i niezawodne technologie pojawiające się w budownictwie od kilku lat znacząco wpłynęły nie tylko na jakość prac, ale również ich trwałość i sposób wykonania. Budownictwo zmieniło całkowicie swoje oblicze, a obecne rozwiązania w zakresie hydroizolacji dachów to gwarancja skutecznej ochrony na lata.
Płynna membrana – nie tyko dach
Płynna membrana stosowana powszechnie w budownictwie służy nie tylko o hydroizolacji dachów. To skuteczna metoda ochrony najróżniejszych powierzchni, które wymagają dodatkowego wzmocnienia. Stosuje się ja zatem na tarasach, balkonach, fundamentach, przy zabezpieczaniu konstrukcji podziemnych, w zbiornikach wodnych czy w basenach. Powszechnie wykorzystywana jest również na parkingach, do wykonania trwałych posadzek przemysłowych czy pokrywa trybuny stadionowe.
Cechy płynnej membrany
Membrana jest doskonałym tworzywem, które chroni powierzchnię przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, wilgoci czy promieniowania słonecznego. Jest całkowicie wodoodporna i szybko się utwardza. Można w łatwy i szybki sposób aplikować ją za pomocą wałka lub w sposób natryskowy. Jej wyjątkowość to głównie szybkie wiązanie niemal z każdą nawierzchnią, stąd jej przeznaczenie jest niezwykle szerokie. Powłoka jest całkowicie pozbawiona szwów i łączeń i jest przy tym niezwykle trwała. Wykazuje dużą odporność na temperatury, jest rozciągliwa i elastyczna. Zazwyczaj producenci i firmy aplikujące tworzywo na powierzchnie dają 25-letnią gwarancję trwałości powłoki.
Hydroizolacja dachów
Płynna membrana jest najczęściej wykorzystywana do hydroizolacji dachów. Nic dziwnego, skoro jej skuteczność jest tak wysoka, a dach jest jednym z najważniejszych elementów domu. Szczególnie dachy płaskie narażone są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, głównie opadów i mrozów, które niszczą konstrukcje. Płynne membrany dachowe skutecznie chronią dach i gwarantują bezpieczeństwo na lata. Szczelność dachu za pomocą bezszwowej membrany to skuteczna izolacja przed wilgocią.
Artykuł powstał we współpracy z https://www.proof-tech.com