21 lip

Czego nie robić w trakcie konferencji?

[REKLAMA]

Organizacja udanego wydarzenia – szkolenia, prezentacji, spotkania biznesowego – jest sporym wyzwaniem. Znalezienie odpowiedniego miejsca to zaledwie początek. Należy też skupić się na tym, jak poprowadzić event i jak się podczas niego zachowywać. Oczywiście wiele zależy od jego charakteru, jednak istnieją uniwersalne zasady, do których należy się bezwzględnie dostosować. Jeśli interesuje cię ten temat, to przeczytaj niniejszy artykuł. Oto 4 najważniejsze uchybienia, które nie powinny pojawić się na profesjonalnej konferencji.

1. Nie spóźnij się na swoje wystąpienie

Okazanie szacunku swoim współpracownikom czy przyszłym kontrahentom to podstawa. Należy zwłaszcza szanować czas, który poświęcają na spotkanie. Dlatego pojawienie się na czas jest tak ważne. Spóźnienia przesuwają plan wydarzeń, co w oczywisty sposób koliduje np. z przerwami. Osoby występujące tuż przed nimi mogą mieć szczególnie za złe, że przemawiają do zmęczonych i głodnych uczestników wydarzenia, którzy wypełniają sale konferencyjne. Warszawa jest jednym z miast, w których szczególnie zwraca się na to uwagę.

2. Nie przedłużaj swojej prezentacji

To niejako rozwinięcie poprzedniego punktu. W końcu również polega na szanowaniu czasu pozostałych osób. Zazwyczaj na prezentację ma się określoną liczbę minut. I warto się tego trzymać. W przeciwnym wypadku zniecierpliwieni uczestnicy będą już tylko oczekiwać, aż przemowa dobiegnie końca. To źle, jeśli zostanie ona zapamiętana wyłącznie z tego powodu. Dobrą praktyką jest wręcz zakończenie przed czasem. Krótki, ale treściwy pokaz produktu czy usługi sprawia znacznie lepsze wrażenie. A zainteresowani i tak będą potem chcieli dowiedzieć się więcej.

3. Nie przerywaj innym

Gdy ktoś zaczyna własną prezentację lub przemowę biznesową, warto poczekać, aż wypowie ostatnie słowo. Nawet jeśli z czymś się nie zgadzamy, nie należy reagować emocjonalnie. Przerywanie jest bardzo źle widziane przez postronne osoby. W tym momencie można stracić przychylność wielu innych uczestników zdarzenia. Poza tym cierpliwe wysłuchanie do końca czyjegoś wystąpienia świadczy o wysokiej kulturze osobistej. Jeśli masz pytania i boisz się, że za kilka minut wypadną ci z głowy – po prostu zanotuj je na kartce czy w notatniku laptopa.

4. Nie dominuj rozmowy

Ważnym składnikiem konferencji czy szkoleń jest tzw. networking. To doskonała okazja do nawiązania wartościowych znajomości. Oczywiście pod warunkiem, że okaże się szacunek przyszłym klientom czy partnerom biznesowym. Warto więc uważnie wysłuchać, co mają do powiedzenia i dać im przestrzeń na wypowiedzenie swoich racji. Z pewnością się wtedy odwzajemnią zainteresowaniem.

Gdzie zorganizować konferencję lub szkolenie?

Skoro już wiesz, jak najlepiej się zaprezentować podczas konferencji, to warto powinieneś zastanowić się nad właściwym miejscem do jej zorganizowania. Świetną pomocą jest serwis mojekonferencje.pl. Znajdziesz tam setki obiektów dostosowanych do tego typu spotkań – z profesjonalnym wyposażeniem, w dogodnej lokalizacji i z doskonałą akustyką. Zarezerwuj sale szkoleniowe w Krakowie, Warszawie i wielu innych miastach Polski za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *