28 lut

Części zamienne do ciągników w internetowym sklepie rolniczym

[REKLAMA]

Właściciele gospodarstw rolnych, którzy zainwestowali w zakup drogich ciągników, starają się przygotować je jak najlepiej do każdego sezonu. Takie prace rozpoczynają się od dokładnego wyczyszczenia i umycia. To między innymi chroni sprzęt przed korozją. Podczas dokonywania przeglądu maszyn rolniczych, często może okazać się konieczna wymiana pewnych części do ciągników czy kosiarek. Obecnie na rynku funkcjonują internetowe sklepy rolnicze, w których można zakupić części zamienne do ciągników w korzystnych cenach.

Jak przygotować ciągnik i maszyny rolnicze do prac wiosennych?

Nasiona pozostawione w zbiorniku kombajnu przyciągają gryzonie, które wraz z ziarnem gryzą plastik okablowania, uszczelki i inne dostępne dla nich części plastikowe. Jest to kosztowne dla gospodarstwa. Na przykład, gumowa uszczelka z otworami na siewniku zapobiegnie regulacji dawki wysiewu wiosną i spowoduje zwiększone zużycie nasion podczas siewu wiosennego. Umieszczenie sprzętu w garażu pomoże chronić go przed gryzoniami. Nawet, jeśli nie ma zagrożenia inwazją gryzoni, czyszczenie i płukanie jest konieczne: nasiona mogą kiełkować wewnątrz maszyny, co wpłynie negatywnie na jej trwałość.

Czyszczenie to podstawowa gwarancja dobrego stanu takich maszyn rolniczych, jak ciągniki. Resztki pożniwne, brud to wszystko akumulatory wilgoci, przyczyniające się do powstania korozji. Natomiast na czystej powierzchni wilgoć nie utrzymuje się i szybko odparowuje. Ponadto nagromadzenie dużej ilości brudu na poziomych powierzchniach w ograniczonych przestrzeniach (komora silnika, w okolicy zespołu silnikowego, zbiorniki paliwa itp.) pod wpływem ciepła czynnego powoduje spalanie biologiczne. Jeżeli podczas przeglądu pojawi się konieczność wymiany uszczelek lub części do ciągników, wystarczy złożyć zamówienie online, a internetowy sklep rolniczy wyśle na adres zamówiony towar. Ważne! Tradycyjnie sprzęt czyści się wodą, sprężonym powietrzem lub obiema tymi metodami. Jednocześnie konieczne jest przedmuchanie i oczyszczenie elementów maszyny sprężonym powietrzem przed umyciem sprzętu wodą.

Części zamienne do ciągników – sprawdź, poluzuj, zdemontuj

Kolejnym etapem przygotowania sprzętu do wiosny jest sprawdzenie i poluzowanie wszystkich sprężyn, łańcuchów i pasów w pojazdach samobieżnych i ciągniętych. Robi się to, aby uniknąć deformacji i przedłużyć ich żywotność. W przypadku przechowywania sprzętu na zewnątrz, zaleca się zdjęcie pasów i łańcuchów. Wszelką złożoną elektronikę, monitory i baterie należy również zdemontować i umieścić w pomieszczeniu. Przed demontażem akumulatora należy sprawdzić poziom naładowania (napięcie musi wynosić, co najmniej 12,5 V). Lepiej też zdjąć generator i rozrusznik w pojazdach samobieżnych i przechowywać je w pomieszczeniach zamkniętych w temperaturach od 0 do -5 ° C. Ale wyposażenie systemów rolnictwa precyzyjnego (antena, kontroler nawigacji) po demontażu należy przechowywać w suchym i ogrzewanym pomieszczeniu. Jeśli nadal masz plastikową osłonę z tych urządzeń, najlepiej zapakować je w pokrowce, dodając woreczek żelu krzemionkowego. Ponieważ demontaż kontrolera nawigacji jest dość trudny, najlepiej to zrobić w porozumieniu z przedstawicielem firmy, która dostarczyła sprzęt do gospodarstwa. Warto zaopatrzyć się w części zamienne do ciągników w korzystnych cenach, aby cały proces nie wiązał się z dużymi wydatkami.

Jeśli ciągniki są przechowywane na świeżym powietrzu, należy zadbać o bezpieczeństwo opon. Jeśli opony nie zostaną zdemontowane, należy je pokryć specjalnym roztworem, aby chronić je przed pęknięciami i uszkodzeniami. Przed przygotowaniem sprzętu do przechowywania należy sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów i silniku. Zalecana jest również inspekcja w celu zidentyfikowania możliwych wycieków i uzupełnienia olejów, płynu chłodzącego i paliwa w razie potrzeby. Jeśli sprzęt jest częściej przechowywany na otwartej przestrzeni, należy go sprawdzić również po ulewnych deszczach, śniegu i wietrze.

Podczas comiesięcznych przeglądów ciągników należy zwrócić szczególną uwagę na stabilność sprzętu, obecność ugięć lub odkształceń, obecność wycieków i inne parametry. Ważne jest również sprawdzenie zdemontowanych i odłączanych części do ciągników. W razie potrzeby wytrzyj i przewietrz sprzęt, który wymaga wysuszenia i dezynfekcji, kontroluj poziom elektrolitu w akumulatorach. Wszystkie te czynności pozwolą szybko i bez znacznych dodatkowych środków przygotować wszystkie maszyny do kolejnych prac polowych wiosną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *