13 maj

Zalety i wady wspólnych zakupów

[REKLAMA]

Coraz częściej zaproszenia do dołączenia do grupy na wspólne zakupy można zobaczyć na specjalistycznych platformach i sieciach społecznościowych. W tym przypadku zakres tematów jest dość zróżnicowany, a koszty mogą zadowolić nawet najbardziej wyrafinowanego kupującego.

Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców małych miast i miasteczek, gdzie wybór towarów jest znikomy, a obecność markowych butików to tylko marzenie. Razem ze specjalistami z famart.online spróbujmy zrozumieć, czym są wspólne zakupy, jakie są ich zalety, a jakie wady.

Czym są wspólne zakupy?

Wspólne zakupy to sposób kupowania produktów, w którym możesz kupić pożądaną przez siebie rzecz na korzystniejszych warunkach. Kupując w dużych ilościach, uzyskuje się hurtową cenę za produkt. Przy odpowiednim podejściu ten sposób zakupów pozostawia w tyle sklepy internetowe z dużą marżą lub sklepy offline.

Wystarczy wybrać odpowiedni rynek, dokonać zakupu i czekać na odpowiednią liczbę kupujących, którzy zbiorą się na produkt. Ogólnie rzecz biorąc, wspólne zakupy to grupa osób, która chce kupić bezpośrednio od dostawcy na korzystniejszych warunkach. Czasami koszt przedmiotu jest o 30% niższy niż w sklepie internetowym.

Zalety wspólnych zakupów

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wspólne zakupy, w których uczestniczą dostawca, organizator i klient, są opłacalne. Rzeczywiście, w taki sposób otrzymuje się następujące korzyści:

    • Niskie koszty. Cena towarów w ramach wspólnych zakupów jest znacznie niższa niż w handlu detalicznym. Wynika to z kosztów ponoszonych przez sklep: zatrudnienie personelu, wynajem lokalu, magazynowanie itp. Wszystkie te koszty spadają na sakiewkę końcowego nabywcy. Przy zakupie bezpośrednio od dostawcy wszystkie te koszty są wyeliminowane.
    • Szeroki wybór. Nawet w dużych miastach nie zawsze można znaleźć poszukiwaną rzecz. A jeśli się znajdzie, wybór kolorów i rozmiarów może nie zaspokoić pragnienia kupującego. Sklepy offline mają tendencję do kupowania tych produktów, na które jest największy popyt, a strona internetowa dostawcy prezentuje pełną gamę produkowanych towarów.
    • Wygoda wyboru. Strony współzakupów są wykonane tak wygodnie, jak to tylko możliwe, więc możesz poświęcić swój czas na poznanie pełnego asortymentu, wybrać pożądany produkt, porównać z innymi produktami, przeczytać recenzje online producentów i produktów.

Wszystkie te zalety przyczyniają się do tego, że wspólne zakupy cieszą się dużym zainteresowaniem i wciąż zyskują na popularności. Jednocześnie istnieją również wady.

Wady wspólnego kupowania

  • Niespójność towaru. Kupowanie odbywa się w dużych ilościach, więc jeśli potrzebnej rzeczy nie ma na stanie, to po prostu zmieniają kolor lub model produktu. Zamawiając blender o mocy 800W, można dostać ten sam model, ale o mocy 1200W.
  • Nie ma możliwości pomacania przedmiotu. Przy zakupie poprzez zakupy kooperacyjne nie będzie możliwości przymierzenia rzeczy, a zdjęcia mogą znacznie odbiegać od rzeczywistego wyglądu. Dotyczy to zwłaszcza producentów azjatyckich. Najlepiej wybrać te towary, które już osobiście oceniłeś – zmierzyłeś, trzymałeś w rękach, więc jesteś pewien rozmiaru i koloru.
  • Prawdopodobieństwo wystąpienia wad. Istnieje możliwość otrzymania wadliwego towaru, co z pewnością zepsuje Ci humor. Pamiętaj, aby określić możliwość wymiany wadliwego towaru.

Pomimo wszystkich tych wad, wspólne zakupy – jest to wygodne i opłacalne. Żaden sklep internetowy dla urządzeń gospodarstwa domowego, odzieży, akcesoriów i innych towarów nie może zagwarantować tak szerokiego wyboru i takich warunków zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *