7 sie

Nie daj się stresowi!

[REKLAMA]

Ciągle w biegu – między pracą, obowiązkami domowymi, dziećmi… Trudno się dziwić, że wiele z nas odczuwa napięcie, przez które nie może w pełni cieszyć się z życia. Jak sobie z nim radzić?

Choć dobrze wiemy, że stres niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, nie zawsze umiemy sobie z nim radzić. Tymczasem sposobów, które można wykorzystywać w codziennej walce ze stresem jest wiele. Oto niektóre z nich:

  • Nie kumuluj w sobie napięć

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Bywa, że motywuje, ale trzeba pamiętać, że długotrwały i nierozładowywany stres może być szkodliwy dla naszego zdrowia. Dobrym sposobem na pozbycie się napięć jest na pewno aktywność fizyczna, która uwalnia hormony szczęścia i redukuje poziom hormonów stresu (m.in. kortyzolu). Dlatego po ciężkim dniu, mimo zmęczenia, warto wybrać się na spacer lub przejażdżkę na rowerze.

  • Idź do lasu

Pierwsze badania, które wykazały, że przebywanie w lesie obniża poziom kortyzolu, przeprowadzono w latach 80. w Japonii. Wynika z nich, że już 20 minutowy spacer w lesie zwiększa poczucie witalności, obniża poziom stresu, ułatwia zasypianie, redukuje napięcie, złość i zmęczenie, które gromadzi się w organizmie przez cały dzień. Terapie tę nazwano shinrin-yoku”, co oznacza – leśna kąpiel. Korzystaj z niej zawsze, gdy masz okazję!

  • Odpoczywaj, gdy jesteś zmęczona 

Masz do tego prawo! Pamiętaj o tym i przypominaj swoim najbliższym. Po ciężkim dniu poleż w pachnącej kąpieli, poczytaj książkę, umów się z przyjaciółką. Nie tylko obowiązkami żyje człowiek! Umysł i ciało, gdy nie są zregenerowane nie działają efektywnie!

  • Wspomagaj się ziołami

Zioła są sprawdzonym środkiem przeciw chandrze i stresom. Ułatwiają koncentrację, działają dobroczynnie na nasz organizm.  Szczególną uwagę zwróć na melisę, dziurawiec, kozłek lekarski czy żeń-szeń. Preparatem, który zawiera unikalną kompozycję 12 ziół jest Melisana Klosterfrau. Melisana działa łagodząco w stanach złego samopoczucia o podłożu psychosomatycznym, przy zaburzeniach czynności żołądka i jelit na tle nerwowym oraz przy mniej nasilonych nerwobólach.

Melisana Klosterfrau, płyn doustny, płyn na skórę. Produkt złożony. Wskazania do stosowania: Stosowanie doustne: Stany złego samopoczucia o podłożu psychosomatycznym z objawami: nadmiernej wrażliwości na zmiany pogody, zaburzenia czynności żołądka i jelit na tle nerwowym (wzdęcia, bóle brzucha). Preparat może być również stosowany wspomagająco jako zmniejszający odczuwanie objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie. Stosowanie miejscowo, na skórę: Mniej nasilone nerwobóle i powysiłkowe bóle mięśni. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na substancję pomocniczą (alkohol etylowy). Nie stosować przy owrzodzeniach błony śluzowej żołądka i jelit. Preparat zawiera 66,8% obj. alkoholu etylowego i nie powinien być stosowany u pacjentów z chorobami wątroby, z chorobą alkoholową, osób po urazach mózgu, pacjentów cierpiących na epilepsję, a także u kobiet ciężarnych i karmiących oraz dzieci. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Podmiot odpowiedzialny: MCM Klosterfrau Healthcare sp. z o.o. mel.08.2021.01

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *