5 kwi

Problemy ze skórą – kiedy wybrać się do dermatologa?

[REKLAMA]

Problemy skórne są niestety bardzo powszechnym zjawiskiem. Większość z nich ma uciążliwy charakter. Dlatego też, w przypadku zaistnienia poważnych kłopotów ze skórą, należy rozważyć udanie się po specjalistyczną pomoc. Warto mieć świadomość tego, jakie objawy powinny skłonić nas do poszukiwania wsparcia. Szybka konsultacja dermatologiczna daje nam dość duże szanse na szybkie uporanie się z problemem.

Trądzik i nadmierny łojotok

Jednym z częstszych problemów skórnych, z jakim ludzie zgłaszają się do gabinetu dermatologicznego jest trądzik. Jeśli dotykają nas liczne wypryski, wągry i przebarwienia, nie zwlekajmy z wizytą w gabinecie. Rozpocznijmy leczenie, kiedy jeszcze objawy nie są mocno zaawansowane. Wówczas istnieje spora szansa na to, że nie trzeba będzie stosować preparatów doustnych. Problematyczny może być również nadmierny łojotok. Czasami może być on jednym z pierwszych objawów łojotokowego zapalenia skóry. Przygotujmy się jednak na to, że walka z trądzikiem bywa wyjątkowo uciążliwa. Najczęściej na efekty trzeba poczekać cztery, pięć tygodni. Przez ten czas może nawet dochodzić do pogorszenia stanu skóry. Doświadczony dermatolog pomoże nam również w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli walczymy z trądzikiem, dobrze byłoby również zrezygnować z pikantnych potraw, jak również z kakao oraz z nabiału. Warto także popracować nad technikami radzenia sobie ze stresem. Stres, zwłaszcza chroniczny może bowiem pogarszać kondycję cery.

Objawy atopii i zmiany łuszczycowe

Bardzo uciążliwe dla pacjenta mogą być także problemy skórne pojawiające się w przebiegu atopowego zapalenia skóry. Niestety, nie zawsze są one dość specyficzne. Doświadczony lekarz na pewno jednak poradzi sobie z postawieniem prawidłowej diagnozy. Co powinno więc zwrócić naszą uwagę? Na pewno świąd, zaczerwienienie oraz pieczenie naskórka. Objawy te mogą nasilać się po zażyciu kąpieli. Z atopią skóry bardzo często borykają się dzieci. Kolejny poważny problem skórny to łuszczyca. O rozwoju tego schorzenia mogą świadczyć czerwonobrunatne plamy na ciele, pokrywające się z czasem srebrzystą łuską. Niestety, zarówno atopowe zapalenie skóry, jak i łuszczyca to choroby o charakterze przewlekłym. Dzięki leczeniu można jednak uzyskać długotrwałą remisję. Oprócz stosowania leków dermatologicznych, istotna jest odpowiednia pielęgnacja.

Jak wybrać dobrego lekarza

Większości pacjentów zależy nam tym, aby konsultacja dermatologiczna przebiegała w miłej atmosferze. Znalezienie kompetentnego i uprzejmego lekarza nie jest na szczęście tak trudne, jak mogłoby się na pozór wydawać. Najlepiej byłoby po prostu udać się do specjalisty z polecenia. Popytajmy więc wśród rodziny i znajomych o dobrego lekarza. Pomóc mogą nam również opinie zamieszczone w Internecie. Im więcej pozytywnych opinii na temat konkretnego specjalisty, tym rzecz jasna lepiej. Pamiętajmy o tym, że do odbycia wizyty dermatologicznej w ramach NFZ wymagane jest skierowanie. Może nam je wystawić lekarz pierwszego kontaktu. Prywatną wizytę można oczywiście odbyć bez skierowania.

Więcej informacji znajdziecie na Derm-Al

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *